Yamaç Paraşütü eğitimi pek çok yerde veriliyor olmasına rağmen, Ölüdeniz Babadağ da yamaç paraşütü yapmak başka bir ayrıcalıktır.
Ölüdeniz bu işin doğasını kendi ortamı ile bütünleştirmiş, Babadağ ise tüm ihtişamıyla eşsiz Fethiye manzarasını sunan harika bir armağandır.
Bu spor ülkemize geldiği günden beri çok sevildi. Her yıl bu spora başlayanların sayısı katlanarak artıyor. Gündelik yaşamda bile ara sıra haber kanallarında ters rüzgar olarak sunulan yanıltıcı haberlerde görüyoruz. Kimi zaman bilgisayar oyunu olan GTA (Grand theft auto) da paraşüt kullanıyoruz.
Babadağ yamaç paraşütü etkinliklerinin denetimini THK (Türk Hava Kurumu) yapıyor. Thk yamaç paraşütü konusunda ülkemizdeki en çok söz sahibi olan kurum.
Bu arada ters rüzgar diye bir kavram bulunmamakta. Yamaç paraşütü sporunda da muhakkak trafikte olduğu gibi, hatta bisiklette başımıza gelen talihsizliklere benzer tehlikeli durumlar olabilir. Fakat kurallara uyduktan seviyenizi bildikten, iyi bir eğitim aldıktan sonra, bisiklete binmekten daha güvenli bir spor.
Bu işte Paraşüt hilesi maalesef yok, güzelden öte harika bir hobi edinmek istiyorsanız, kaliteli bir yamaç paraşütü eğitimi almanız şart.
Yamaç paraşütü eğitim fiyatları, eğitim seviyesi içeriğine göre değişiyor. İlk eğitimden sonra paraşütünüzü sırtlanıp istediğiniz yerden uçamıyorsunuz, teorik eğitimi alıp genel becerileri kazandıktan sonra, eğitmen kontrolünde uçup gerekli hissiyatların ve reflekslerin oluşmasını sağlıyorsunuz. Kim bilir, ineceğiniz yerde elektrik telleri olabilir.

Fiyatlandırma

Yamaç paraşütü eğitim fiyatı 3000 TL den başlamaktadır. Bu konuda eğitim içeriğini konuşup ayrıntılı bilgi almanız gerekmektedir.
Yamaç Paraşütü malzeme fiyatı ise 5.000TL ile 7.000TL arasında değişmektedir.
Bir de harnesimiz, yedek paraşütümüz ve kaskımız  var. Bunları da içine katarsak ki katmak zorundayız 8.000 – 10.000 civarlarında bir hesapla karşılaşabiliyoruz. Yarı fiyatına ikinci el ürünlerde bulmak mümkün.
Neyse ki eğitimler sırasında gerekli olan yamaç paraşütü ekipmanları eğitim veren kurumlar tarafından karşılanabilmekte.
Gelelim eğitimden sonra ne olduğuna. Neredeyse bir kuş oluyorsunuz. Öğrenmiş olduğunuz yorumlama kabiliyeti sonucunda tepeye çıkıp hava şartlarını, coğrafyayı değerlendirip yamaçtan havalanıyor, doğal şartları kullanarak yükselebiliyor, saatlerce havada kalabiliyor hatta yüzlerce kilometre mesafe gidebiliyorsunuz.
Yamaç paraşütü eğitimi almadan da uçmak mümkün. Bu spora karşı ne hissedeceğinizi bilmiyorsanız; GTA da paraşütle atlamak yerine, eğitmen eşliğinde Ölüdeniz Babadağ da yamaç paraşütü yapabilirsiniz.
Bu tarz uçuşlara tandem diyoruz, sizin herhangi bir şey bilmeniz yada yapmanız gerekmiyor. Eğitmenin direktifleri doğrultusunda kalkışta biraz hareket ettikten sonra siz keyfinize bakıyorsunuz, pilotunuz da dümeni tutuyor.
Sizleri de binalara teslim olmak yerine  bu spora bekliyoruz.

Yoruma kapalıdır.