Yamaç paraşütü Başlangıç Kursu

Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu

Bu kurs yamaç paraşütünün ilk aşamasıdır. Öğrenci pilot, yer çalışması yaparak kanadı nasıl kontrol edeceğini öğrenir ve tek başına (solo) uçuş deneyimini yaşar. Toplam 10 uçuşunun 8 tanesi hocasının süpervizörlüğünde  ve telsiz kontrolünde yapar.

Temel Pilot Eğitimi – Yeni Başlayan

Bir Appi ve THK (Türk Hava Kurumu) yamaç paraşütü eğitimi olan Temel Pilot (P1, P2 veya Appi Pilot) eğitimi, tamamen acemi olanlar için yamaç paraşütüne başlamanın ilk adımıdır. (Uluslararası sertifikalandırma ve isteğe bağlı THK sertifikalandırma). 10 günlük eğitim sonucunda uzun uçuşlar gerçekleştireceğinizden emin olabilirsiniz.

Konumumuz dolayısıyla iyi hava şartları ve Fethiye Ölüdeniz’in yüksek dağı Babadağ da maksimum uçuş süresini yakalama fırsatına sahip olacaksınız! Yılda ortalama 300 günlük uçuş elverişliliğiyle size başlangıç eğitimini 2 haftadan kısa sürede tamamlamanın garantisini veriyoruz!

Ne Öğreneceğim?

TP eğitimi inanılmaz derecede eğlenceli yapısı ve çok az teori eğitimiyle neredeyse tamamen pratiğe dayalıdır. İlk bir kaç gün güvenli bir şekilde kalkmayı öğrenmek için yer eğitimleri yapılır ve temel teorik eğitim verilir. Bu eğitimlerle olabildiğince kısa bir sürede solo uçuşlara başlamanız amaçlanır. Sonuç olarak 4. gün gibi epey az bir sürede kısa uçuşlar yapmaya başlayarak hava tecrübesi ve basit yetenekler kazanmaya başlarsınız.

Sonraki adım: Sertifikanızı almak

Temel Pilot eğitim sertifikası tamamen gözetmensiz uçmak için yeterli olmasa da bu doğrultudaki ilk ve en önemli adımdır. Yamaç paraşütü ile kendi kendine uçma yetkinliği kazanmak için pilot, sigortasını yapmalı ve 5 günlük Kulüp Pilotu Eğitimi’ni tamamlamalıdır.

Zamanınızın olması durumunda iki hafta içinde Temel Pilot ve Kulüp Pilot Eğitimini tamamlayarak yamaç paraşütüne en kısa ve kolay şekilde başlayabilir ve gözetmensiz uçmak için gerekli yetkinliği kazanabilirsiniz.

Temel Pilot Eğitimi

  • Amaç: Başlangıç seviyesinde tek başına uçuş seviyesine gelmek
  • Süre: 10 gün (Hava koşullarına bağlı olarak daha kısa sürebilir.)
  • Fiyat: Bireysel 9000 tl, grup 8000tl.

Dahil olanlar: 10 günlük kurs ücreti, malzeme.

Konaklama hariçtir: Bu yıl kendiniz halletmelisiniz. Yardımcı oluyoruz.

Ekstra: THK sertifikası ayrıca 2000 tl.

Tüm öğrencilerin kendilerine ait kaza sigortası yaptırmış olmaları gerekir.

Temel Pilot eğitimlerimiz kış sezonunun ilk haftası (Kasım ayının başından Nisan ayının sonuna kadar) devam eder.

Ertelemeyin. Sonra hep sonradır!
Isınma turuna ne dersin? Ücretsiz!

Farkımız nedir?

Başlamak isteyenler için en hızlı, güvenli ve kaliteli eğitimi sunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki öğrencilerimiz öğrenmek ve uçmak için az bir zamana sahipler. Bundan dolayı tüm imkânlarımızla ve ekipmanlarımızla olabildiğince hızlı bir eğitim sistemi geliştirdik:

Yamaç paraşütleri: Yer çalışmaları için farklı bölgelerde öğrencilerin hafif ve güçlü rüzgarlar için gerekli pratikleri yapmalarını sağlıyoruz.

Tandem uçuşlar: Gerek duyulduğunda eğitmenimiz ile tandem uçuşlar yapabilir ve spiral dönüşlerin, uzun mesafe uçuşlarının ve benzerlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kendi alanımızda etrafta çok fazla pilot için uçuş imkanı sunuyoruz. Bu bölge (Ölüdeniz, Köyceğiz, Karain, Pamukkale) yeni başlayanlar için de ideal bir uçuş ve dinamik bir kaldırma sunar.

Eğitmenlerimizin yerel bilgi ve tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Tüm çalışanlarımız tecrübelidir. Burada yaşıyoruz ve uçmayı 10 yıldır bu dağlarda öğreniyoruz. Çoğu yamaç paraşütü eğitmenleri ve rehberleri buraya kış sezonunda birkaç hafta gelirler ve sonrasında geri dönerler.

Küçük gruplar

Eğitim başına en fazla 6 öğrenci düşer. Böylece birbirimizle daha fazla zaman geçirmiş oluruz.

Animasyon ve videolar gibi modern medya yöntemleriyle teori derslerimizi daha hızlı ve kolay bir şekilde anlamanızı sağlıyoruz.

Bu eğitim yeni başlayanlar için eksiksiz ve eşsiz bir kurstur. Baştan sona kadar olan bu süreçte ilerleyip gereken yetenekleri kazanmanız bizim için en önemli şeydir. İlk gününüzde yer kontrolünü, paraşütü şişirmeyi, yerde sağa ve sola dönerek yürümeyi sanki büyük bir uçurtma uçuruyormuşsunuz gibi öğreneceksiniz. Hava durumu ve sizin durumunuz sonucunda ilk gün bile solo uçacak duruma gelebilirsiniz. Yamaç paraşütünü kontrol edebilmeye başladıktan sonra bu alanda seviye seviye ilerleyeceksiniz.

Bazı dönme manevraları, kontrollü take off’lar ile irtifalı uçuşlar ve nokta inişlei ve daha fazlası.  Ayrı bir alternatif olarak çalışmalar arka arkaya günlerde olmak zorunda değil, ama hepsi bir sene içinde yapılmalıdır. Temel Pilot eğitimi, biraz teori ve basit sınav sonucunda, Kulüp Pilotu olup gözetmensiz uçmadan önce size herkes tarafından kabul edilen bir yeterlilik kazandırmış olur.

Sertifikalandırma programı için inceleyebilirsiniz.

Ertelemeyin. Sonra hep sonradır!

Üzgünüz, bu yıl kurslarımızı kapatmak durumunda kaldık.