havada

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Fethiye Ölüdeniz’deki Babadağ yamaç paraşütü açısından 1960 metre yani 6500 feet yükseklikte jeolojik bir mucizedir. Tatilinizde biraz maceracı hissediyorsanız, farklı bir şey yaşayabilirsiniz. Babadağ’dan bölgenin panaromik manzarasını sunan muhteşem mavi lagün görüntüsü boyunca havada süzülebilirsiniz. Fethiye Ölüdeniz dünyanın en iyi tandem yamaç paraşütü ortamını sunar. Babadağ’ın 2000 metrelik zirvesine yakın kalkış yerleri ile yerli yabancı herkese meşhur lagünün kuş bakışı manzaralarını doyasıya izleme imkanı tanır.

Skywalkers Yamaç Paraşütü şirketinin nitelikli ve deneyimli pilotları bulunur. Kapsamlı bir sigortaya sahibiz ve her yaştan 6 ila 85 yaş arasındaki insanları uçurduk. Bir Yamaç Paraşütü okulu ve şirketi olarak Fethiye Ölüdeniz’de eğitmenlik, yeni pilotlara tavsiye ve müşterilere tandem yamaç paraşütü uçuşları sunuyoruz. Skywalkers, aynı zamanda Türkiye’de İsviçre merkezli bir Appi okuludur. Yeni başlayanlar için pilotaj kursu (başlangıç pilotu), ileri seviye veya tandem kursları veriyoruz.

Gelin size neden binlerce kişinin bu irtifa macerasından keyif aldıklarını gösterelim. Yaygın inanışın aksine uçurumdan atlamayı içermez, tek yapmanız gereken birkaç adım koşarak kalkış yapmaktır.

Ölüdeniz, dünyadaki en yüksek ticari kalkış yerlerinden birine sahiptir. 6500 feet’te size en muhteşem uçuşu verirken, 360 derece dönüşler, wingoverlar ve hatta süreyi uzatabilecek termik uçuşu deneyimleyebilirsiniz. İsterseniz sakin ve pürüzsüz uçuş yapın, tamamen size kalmış.

Gerekenler

  • Bir çift kapalı ayakkabı
  • Maksimum 100 kg olmalısınız
  • Yaş limiti: 4 yaş ve üzeri
  • Tecrübeli olmanız gerekmez

Güvenlik

  • Tüm macera aktivitelerinde korku unsuru vardır, bu onları heyecanlı yapan şeydir.
  • Pilotlarımız min. 15 yıllık deneyime sahiptir ve THK (Türk Hava Kurumu) tarafından lisanslanmıştır.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü ve Babadağ’ın Karakteristik Özellikleri

Uçuş Sezonu – Kışın yamaç paraşütü yapılır mı?

Nisan ve Ekim ayları arası yaz sezonu olarak kabul edilir, ancak uçuşlar yıl boyunca gerçekleşir. Yani kışın yamaç paraşütü yapılır.

Yamaç Paraşütü açısından Fethiye Bölge Özellikleri

Türkiye’de ilk kez yamaç paraşütü yapılan Fethiye Ölüdeniz dünyaca da bilinmektedir. Eşsiz doğası, güzel manzarası ve denizi ile binlerce yerli ve yabancı turist çekiyor ve büyülüyor. Mekan aynı zamanda açık hava etkinlikleri için uygun bir ortama sahiptir. Ölüdeniz, uzun süre konaklamanın tadını çıkarabileceğiniz, lojistik veya konaklama problemi olsa da sofistike bir turizm merkezidir. Çarpıcı tekne turlarının yanı sıra, Babadağ, Fethiye’de tercih edilen bir yürüyüş ve kamp alanıdır.

Kalkış Alanları

Babadağ’da üçten fazla kalkış alanı bulunmaktadır. 1700 metre güney kalkışı için izin veriyor. 1800 metre kuzeye kalkışı biraz küçük ve diktir. 1900 metre kuzey-zirve kalkışı, uçuşa başlamak için yeteri kadar rahattır. 1700 metre güney kalkışı genellikle gün boyunca rüzgarla karşı karşıya kalır ve bu yüzden en çok tercih edilendir. Bu alan, aynı anda yaklaşık 20 kanat yerleştirecek kadar geniştir.

İniş Bölgesi

Ölüdeniz sahilinde bulunan Belcekiz Plajı, uzun, geniş, oldukça konforlu ve güvenli bir iniş bölgesidir.

Meteorolojik Özellikler

Yaz mevsiminde hava bazen kararlıdır ve tutarlıdır. Bazen sabahları kuzey rüzgarı esiyor ve kalkışlar vadi içinde gerçekleşiyor. Güney kalkışı, günün bazı kısımlarında 5-20 km / s şiddetinde bir rüzgarla karşı karşıyadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler – Yamaç paraşütü tehlikeli mi?

Özellikle mevsimlerin başında ve sonunda mevsim değişikliği hava koşullarında ani değişikliklere neden olur ve bulutlar kalkış alanında olabilir. Güneye kalkışta, dağın batısından öğlene kadar gelen batı rüzgarı, sahte bir güney rüzgarı yaratabilir ve solo veya tecrübesiz pilotların kafasını karıştırabilir. Yerel ve aşırı hırslı olmayan pilotların önerilerini almak ve onları takip etmek kendi lehlerinedir.

Fethiye bölgesinde daha fazla aktivite çeşitlerini incelemek için tıklayınız.

Anasayfaya dönmek için tıklayınız.

Yoruma kapalıdır.