Fethiye Tandem Yamaç Paraşütü

Fethiye Ölüdeniz Tandem Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Fethiye Ölüdeniz Tandem Yamaç Paraşütü, bir yamaç paraşütü ile iki kişinin yani pilot ve yolcunun aynı anda uçması anlamına gelir. Fethiye Ölüdeniz de bulunan Babadağ da sizlere mümkün olan en profesyonel uçuş hizmetiyle karşınızdayız.

Bu aktiviteyi gerçekleştirmek için yanınıza getirmeniz gereken tek şey bir çift kapalı ayakkabıdır. Yoksa dert etmeyin. Biz size veriyoruz.

Yamaç paraşütü yapmadan önce bilseniz iyi olur:

 • Tecrübeye gerek yoktur.
 • Yaş sınırı +4.
 • Kilo üst sınır 100 kg.
 • Kalp ve dolaşım sorununuz olmamalıdır.

Ölüdeniz’deki uçuş turumuz nasıl gerçekleşiyor biraz anlatalım.

Yamaç paraşütü için sizi otelinizden alıyoruz. Ofisimizden Babadağ transfer aracımıza biniyoruz ve yaklaşık 40 dakika süren bir yolculukla zirveye ulaşıyoruz. Yolda hoşça muhabbet ediyor ve heyecanınızı biraz olsun yatıştırmak adına sorularınızı yanıtlıyoruz. Takım kaptanı pilotumuz yolcuların ağırlıklarına göre pilot dağılımı yapıyor.

Zirveye ulaştıktan sonra rüzgar durumuna göre en uygun takeoff u yani kalkış alanını seçiyoruz. 3 adet kalkış alanımız bulunmaktadır.1700 metre, 1800metre ve 1960 metre. Pilotunuz sizi kuşandırdıktan ve kendisi de malzeme kuşandıktan sonra size kısa bir briefing veriyor ve iyi bir koşu yapmanızı istiyor. Paraşüt bağlandıktan ve son kontroller yapıldıktan sonra nefes kesen bir manzaraya doğru uçuyoruz. Yamaç paraşütü uçuşu yaklaşık yarım saat sürüyor. Eğer akrobasi isterseniz uçuş süresi 20 dakikaya düşebiliyor. Finalde bir kaç adımlık bir koşuyla yumuşacık bir iniş yapıyoruz.

Soğuk bir şeyler içerken size özel çekilmiş hava fotoğrafları ve videolarınızı izliyoruz.

Uçuştan sonra servisimiz sizi otelinize bırakabilir ya da Ölüdeniz de sahilde hoşça zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

2 Comments

 1. Hasan

  I want to book for paragliding oldines 5 April 9 :00 am
  2 person
  Please send me details

 2. Murat Kose

  Merhaba 3Mayis 7 Mayis arasi iki kisi gelecegiz.
  Bilgi verebilirmisiniz.Fiyat size uygun tarih?
  Tesekkurler