Oturum aç

Fethiye Yamaç Paraşütü Planlama

Fethiye Yamaç Paraşütü Planlama

Diyelim ki midenizde bir karıncalanma hissi var. Yani biraz heyecan ve biraz endişe karışımı. Bu çok normal çünkü birazdan Fethiye Ölüdeniz lagününün hemen üzerinde yükselen yaklaşık 2.000 metrelik bir dağa – yani Babadağ’a tırmanacaksınız. Bu ilk yamaç paraşütü uçuşunuz ise size biraz Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları, rezervasyon, planlama ve deneyimin kendisinden bahsedelim.

Fethiye Ölüdeniz ‘de tatil yaparken, önce sıcak havanın tadını çıkardınız ve sahilde bol bol güneşlendiniz. Eğer asla unutamayacağınız bir anı istiyorsanız sıra yamaç paraşütünde. Zaten sahilde gökyüzüne bakarken havada süzülen düzinelerce paraşütü görmek kaçınılmaz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Firmaları

Ölüdeniz plajı çevresinde ve minibüs duraklarının olduğu caddede birçok yamaç paraşütü firması bulunuyor. Skywalkers  ofisini de hemen orada bulabilirsiniz.

 

Yamaç paraşütü rezervasyonunuzu öncesinde sitemizden ya da WhatsApp üzerinden yapabilirsiniz. Öncesinde toplanma yerimiz olan ofisimize gelmeniz yeterli.

İlk olarak diğer misafirlerimizi alıp Babadağ’a tırmanacak Skywalkers minibüsüne biniyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bu yolculuk da kendi başına bir eğlence, yeşil doğa manzarasının tadını çıkarmak da cabası.

Tandem Uçuş Öncesi Hazırlık

Bu noktadan sonra işler çok hızlı ilerleyecek. Pilotunuz kalkış ve uçuş sırasında neler olduğunu, koşarak nasıl havalanacağınızı anlatacak ve kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderecek. Ve uygun rüzgâr şiddeti ve açısına karar verildiğinde ise pistten hafifçe koşarak kendinizi aşağı bırakacaksınız. Babadağ’da birden fazla pist bulunuyor. Hava durumuna göre pistlerde yer değiştirmek gerekebilir.

Ancak sonrasında, bir bakmışsınız havada süzülüyorsunuz.

Ve zaman geçtikçe, yolcu koltuğunuzda daha rahat ve sakin hissedeceksiniz. Çünkü havada süzülebilmek insana kelimelerin anlatamayacağı bir deneyim yaşatıyor. Ve bu kesinlikle korku değil!

Yaklaşık 10 dakika sonra Fethiye’nin muhteşem lagünü ve kumsalını görebilirsiniz. Lagün manzarasını da arkanıza alarak muhteşem selfieler çekmek mümkün!

30-35 dakikalık bir uçuşun ardından güvenli bir şekilde Ölüdeniz sahile iniş yapacaksınız.

Uçuş süresi, hava ve rüzgâr koşullarından ve uçarken ne kadar “aktivite” istediğinize göre de değişebilir. Aşağıya doğru bir sarmal yani spiral halinde aşağı inerseniz, yere çok daha hızlı ulaşırsınız. Ancak, bazıları diyor ki buna değer!

Diğer Blog Yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.