Oturum aç

Fethiye Yamaç Paraşütü 2022

Fethiye Yamaç Paraşütü 2022

Fethiye yamaç paraşütü 2022 yılında devam ediyor. Fethiye Ölüdeniz dünyanın en güzel sahili seçilmiştir. Her yıl yerli ve yabancı olmak üzere yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda  dünyada yamaç paraşütü uçuşlarının da merkezi konumu haline gelmiştir.

Her geçen yıl bir önceki yıla kıyasla yamaç paraşütü ile uçanların ve uçmak isteyenlerin sayısının kat kat artmakta olması, Ölüdeniz ’in yamaç paraşütü için  birçok önemli faktörü bir arada bulundurduğunu göstermekte.

Bu faktörlerin bazılarından bahsedelim. Yamaç paraşütü uçuşlarının gerçekleştirildiği Babadağ harika bir görsellik sunar ve yeşilin bir çok tonuyla içimizi ferahlatan bitki örtüsü ile kaplıdır. Bu dağ mevsim fark etmeksizin uçuş imkanı sağlayan iklim yapısına, bizlere diğer bölgelere oranla daha uzun bir süre gökyüzünde yamaç paraşütü ile özgürlüğün tadını çıkarabileceğimiz bir yüksekliğe (2000 m.) sahiptir. Değişken hava koşullarına karşılık güvenle kalkış yapabileceğimiz bir çok pist (1969m, 1800m, 1700m, 1200m, …) barındırmaktadır.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü inişlerinin gerçekleştiği Ölüdeniz ‘de ise denizin rengini mavinin eşsiz tonlarından almış olması, ve bu rengini Belcekız plajı,  Blue Lagoon, Gemiler Koyu, Kelebekler Vadisi, St. Nicholas adası ve bunlara benzer bir çok eşsiz güzelliğe sahip sahil ve kara parçaları ile birleştirmiş olması bize inanılması zor bir göz zevki yaşama fırsatı sunmakta.

 

İşte tam olarak bu ve buna benzer sebeplerden dolayı; Yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmek istediğinizde Babadağ ve Ölüdeniz ‘in bir araya gelerek meydana getirdiği eşsiz güzelliğe gökyüzünden şahit olabilirsiniz.

Adrenalin meraklısı kişilerin tereddüt etmeden deneyimlemek istediği Fethiye – Ölüdeniz yamaç paraşütü uçuşları, korktuğunu düşünenler için de hiç zorlanmadan uçmanın keyfini yaşayabileceği bir aktivite haline gelmiş bulunmakta.

Aramızda korkanlar varsa şayet, korkunuzu yenmenin tam yeri Ölüdeniz.

Çünkü; aktif olarak çalışmakta bulunan pilotlarımız uluslararası geçerliliğe sahip Ticari Tandem (Çift kişilik) yamaç paraşütü pilotu sertifikasına sahip olmakta ve Dünya’nın bir çok yerine kıyasla üst düzey seviyede tecrübeye sahip pilotları bünyesinde bulundurmakta.

Uygun ekipmanlar ve hava koşullarında gerçekleştirildiği takdirde herhangi bir güvenlik sorununa sebebiyet vermeyen yamaç paraşütü uçuşlarında dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise; bu heyecanlı süreci birlikte geçireceğiniz ekibi doğru seçmekte.

Diğer Blog Yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.